AZOTEX® Belgesi

AZOTEX Armasının Kullanımı Nasıldır ?

AZOTEX Armasının Kullanımı Nasıldır ?

Tekstil ürünlerinin AZOTEX Arması ile işaretlenebilmesi ve tanıtım ve reklamının yapılabilmesi için aksesuarlar dahil olmak üzere tüm bileşenleri istisnasız bir şekilde Azoteks kriter şartlarına uygun olmak zorundadır.Bunun için AZOTEX Sertifikası uygunluk teşkil eder.

Tüm bileşenler önceden AZOTEX Standardına göre başarılı bir şekilde test edilmiş ve sertifikalandırılmış olsa dahi, konfeksiyon son ürünleri için genel olarak ürüne özgü bir test numarası gereklidir.

Yatak kaplama malzemeleri imalatçıları (nevresim, çarşaf, kılıf v.b.) ve dolgu malzemesi üreticilerinin satış yolları farklıdır. Bu nedenle ancak hem kaplama hem de dolgu malzemesi AZOTEX Standardına göre test edildikten sonra ilgili malzemenin dış kısmına AZOTEX Arması iliştirilebilir.

Oturma gruplarına yönelik mobilya döşeme kumaşları gibi ürünler, bütünlüklerinde AZOTEX Kriter Şartlarına alınamadıkları için özel durum teşkil ederler. Bu ürünler, tüketicinin yanlış yönlendirilmesini önlemek amacıyla bir bütün olarak AZOTEX Arması ile etiketlendirilmesi biraz farklı yapıdadır.

AZOTEX arması / etiketi / belgesi kullandırma hakkı/izni ISQ' ya aittir ve telif haklarına tabidir.

akredite helal belgesi nedir ?

pdf.indir

ppt.indir

AZOTEX Belgesi Standardı Nedir ?

Azotex, tekstil üretiminde, ürünlerlerle alakalı iş akışlarındaki hammaddelere, ara ürünlere ve nihai ürünlere yönelik, sağlıklı ve güvenli üretim test ve sertifikalandırma gerçekleştirilebilmesi amacı ile ISQ tarafından oluşturulmuş özel bir Standart Belgelendirme Sistemidir. Bu sistem...

Devamı...

AZOTEX Belgesi Nasıl Alınır ?

Ürünler AZOTEX standarda tabi tutulurken yapılan testler neticesinde ürün durumuna ve yapısına göre kategorilendirilmekte ve bu kategoriler gereğince ürüne sertikalama gündeme gelebilmektedir.
Bu kategoriler 3 grupta toplanmaktadır:...

Devamı...

AZOTEX Testleri Nelerdir ?

AZOTEX Standardı gereği uluslar arası uygulanan bağlayıcı normlardaki test listesi gereğince standart şartlarına uygun bilimsel testler yapılmakta ve bu test standartlarının ve ilişkili yasal mevzuatın güncelliği sürekli takip edilmektedir. Güncel şartlarla uygulamalar yapılmaktadır...

Devamı...

AZOTEX Belgesinin Faydaları Nelerdir ?

Azotex Özel Standardı şartlarına uygunlukta verilen sertifikalandırma, müşterilerine sağlık açısından sorunsuz ürünler sağlamak isteyen tekstil ve konfeksiyon firmalarına bazı avantaj sunmaktadır:
Standardın prensibi, tüm üretim aşamalarındaki tekstil ürünlerinin...

Devamı...

Kimler AZOTEX Belgesi Alır ?

Azotex Standart, tekstil sektöründe yer alan üreticiler için geliştirilmiştir. Tekstil üreticileri ürünlerin sağlıklı, güvenliği ve ekolojik çevre uyumlarını global tüketiciye sunmak için Azotex Standart almaktadırlar. Azotex standart kişilere verilen bir sertifikasyon olmayıp, tekstil sektörü üreticileri....

Devamı...

AZOTEX Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Azotex Standart için fiyat talimatı gereği söz konusu ürün için önceden belirlenmiş fiyatları kuruluşunuz değerlendirir. Uygulama kararı verildikten sonra (ISQ) İntersistem Teknik Azotex Sözleşmesi imzalanır.
Azotex Standart Başvuru Formu ile Başvuru yapılır...

Devamı...

Popüler Hizmetler

doğal gıda belgesi
Doğal Gıda Belgesi

Ürün Belgelendirme

akredite helal belgesi
Akredite Helal Belgesi

Gıda Belgelendirme

iso 9001 kalite belgesi
ISO 9001 Kalite Belgesi

Sistem Belgelendirme

iso 13485:2016 medikal cihazlar belgesi
ISO 13485 Medikal Cihazlar Belgesi

Sistem Belgelendirme

iso 14001:2015 çevre yönetim belgesi
ISO 14001 Çevre Yönetimi Belgesi

Sistem Belgelendirme

ce belgesi
CE Belgesi

Ürün Belgelendirme

iso 50001:2018 enerji yönetimi belgesi
ISO 50001 Enerji Yönetimi Belgesi

Sistem Belgelendirme

kaldırma iletme ekipmanları periyodik kontrolü
Kaldırma İletme Ekipmanları Periyodik Kontrolü

Periyodik Kontroller ve Muayene