Belgelendirme

Masaüstü Versiyonu Kayıt Ol Giriş

GOST-R ÇEŞİTLERİ NEDİR

Rusya Standardı GOST-R Sertifikasını ihtiyacınıza uygun kriterlere görede almanız mümkün. Standartta size uygun muhakkak bir sertifika alım şartı mevcuttur. Aşağıda bu şartlarla ilgili bilgiler yer almaktadır.

Parti bazında bir kereye mahsus sertifika :
Burada; Firmanızdan alacağı ürünleri Rusya pazarından satın alan ithalatçı bir Rus Firması gerekmektedir. İthalatçı olan bu firma sizden sözleşme ile mal almakta, belirli miktarda, sayıda olan bu mallar bu sertifika ile satılabilmektedir. Sertifika üzerinde Üretim yeri, ithalatçı firma, malın sınıflandırma G.T.İ.P numaraları, ana sözleşme tarih ve numarası bilgileri yer alıyor. Bu tür sertifikalar; belli bir Rus firması adına, yalnız 1 sefer, miktarı ve cinsi sertifika üzerinde belirlenmiş ürünler için geçerlidir.

Çeşit 1: 1 yıllık seri üretim sertifikası:
         Uzman ziyareti yapılmadan sadece numune ve dokümanlarla 1 yıl süre için verilen sertifikalardır. Bu sertifikalar seri üretim için verilir ve 3 yıllık sertifikalarla aynı işlevi görürler.

Çeşit 2: 3 yıllık seri üretim sertifikası:
         Uzman ziyareti yapılarak 3 senelik bir süreyi kapsayan ve seri üretim için alınan belgelerdir.Bu şekilde alınan belgeler 3 yıl için yapılacak tüm sevkiyatların gümrük işlemlerinde ve aynı zamanda Rusya iç piyasasında beyan zorunluluğu olan yerlerde geçerlidir.