Belgelendirme

Masaüstü Versiyonu Kayıt Ol Giriş

Ytü Metalurji Bölümü Akreditasyonunu ISQ’ ya Emanet Ediyor

Deney laboratuvarları, ISO 17025 standardının şartlarına uyduğu takdirde, deney ve kalibrasyon faaliyetlerinde ISO 9001’in ilkelerini de karşılayan bir kalite yönetim sistemi uygulamış olurlar. TS EN ISO 17025 standardı ve ISO 9001 arasında çapraz eşleşme bulunmaktadır. TS EN ISO 17025 standardı, ISO 9001’de kapsanılmayan teknik yeterlik şartlarını içermektedir.


Şartların tutarlı bir biçimde uygulanmasını sağlamak için TS EN ISO 17025 standardında yer alan bazı şartların açıklanması veya yorumlanması gerekli olabilir. Belirli alanlarda, özellikle akreditasyon kuruluşlarında uygulamaların oluşturulması amacıyla özel alanlardaki uygulamalar için kılavuzluk bilgileri standartlarıda mevcuttur.


Bahsedilen bilgiler doğrultusunda onaylanmak isteyen, Yıldız Teknik üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü, Laboratuvar ve deney faaliyetleri için kuruluşumuzu tercih etmiş, Kuruluşumuzdan Akreditasyon Danışmanlık ve Eğitim Hizmetlerini almaya başlamıştır. Eğitim safhasını başarı ile geçen Bölüm yönetimi dokümantasyon çalışmalarında da nihai aşamaya gelmiştir. Haziran ayları sonunda da akreditasyon başvurusu yapacak olan bölüm çalışmalarına devam etmektedir.
Çalışmaları özveri ile yürüten Metalurji Bölüm Yönetimi’ ne başarılar dileriz.

Son DüzenlenmeSalı, 15 May 2012 14:08
Öğeyi Oyla
(3 oy)
yukarı çık

İNTERSİSTEMTEKNİK © 2018 Tüm Hakları Saklıdır

Yukarı Masaüstü Moduna Geç