Ürün Belgelendirme

Ürün Belgelendirme

Ürün Belgelendirme

Üreticinin ürettiği ürünlerin veya hizmetlerin ilgili standartlara veya pazar şartlarına uygunluğunun tescil edilmiş halidir. Ürün Belgeleri genellikle ticaret yapılan yabancı pazarlarda zorunlu bir kısım pazarda da gönüllülük prensibine bağlıdır. Bu nedenlerden ötürü, üretici hitap ettiği pazarın, ülkenin şartlarına uygun ürün belgelendirmesini yapmaya ve her Pazar için gerekli olabilecek ürün belgelerini önceden almaya dikkat etmelidir.

İntersistem Teknik Sertifikasyon (ISQ), ürünlerinizi hangi standartlara göre hangi testlere göre test ettirmeniz ve belgelendirmeniz gerektiği konusunda firmanıza ve ürününüze uygun belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.

Uluslar arası ticarette iş yaptığınız muhatap ülkelere ürün gönderdiğiniz zaman ürünlerinizin ilgili ürün belgelerine sahip olması zorunlu unsurdur. Bu belgelerin olmadığı durumlarda büyük yasal yaptırımlar ve tazminatlar karşınıza çıkabilir.

Örnek olarak;

Gost-R Belgesi Rusya’ ya, Gost-K Belgesi Kazakistan’ a, Ukr-Sepro Belgesi Ukrayna’ ya, TSE Belgesi Türkiye’ ye, CE Belgesi Avrupa Birliği ülkelerine ürün satabilmeniz için ürünlerinizi ilgilendiren zorunlu ürün belgelendirme uygulamalarıdır.

ISQ-NAP1 Natürel/Doğal Gıda Belgesi doğal ürün pazarında güven duyulan belgelendirmedir ve arması size pazar avantajı sağlar.

ISQ-NAP3 ISQ-ECOGLOBALLABELS-Eko Etiket Belgesi gönüllü ürün çevre uygunluk işaretleri ürünlerinizin pazar payını arttırmada ve müşterilerinize ve tüketicilere güven verme konusunda en büyük yardımcınız olmaktadır. Bu işaret tüm ürün ve hizmet sektöründe güven duyulan ekolojik belgelendirmedir ve eko etiketi size pazarda avantaj sağlar.

AZOTEX gibi gönüllü ürün uygunluk işaretleri ürünlerinizin pazar payını arttırmada ve müşterilerinize ve tüketicilere güven verme konusunda en büyük yardımcınız olmaktadır. Bu işaret tekstil, organik tekstil ve ekolojik tekstil pazarında güven duyulan belgelendirmedir ve arması size pazar avantajı sağlar.

Ürün belgelendirmenin gereklerini ve faydalarını dikkate alarak üretiminize gerekli olan belge ve belge araştırmaları firmamızdan temin edilmektedir.

Firmamızın Verdiği Ürün Belgelendirme Hizmetleri’ nden Bazıları;

•ISQ-NAP1 Natürel/Doğal Gıda Belgesi

•ISQ-NAP3 ISQ-ECOGLOBALLABELS-Eko Etiket Belgesi

•Eko Dizayn / Eco Design Ce Etiketleme

•CE Belgesi

•AZOTEX Belgesi

•GLOBALG.A.P. Belgesi

•FSC-CoC Matbaa Etiket Belgesi

•Tüm Gıda Belgeleri

ISQ-NAP1 Natürel/Doğal Gıda Belgesi

ISQ-NAP-1 Doğal Ürün Belgesi, tüketiciye, ürünlerin özgün hali ile doğallığı ve doğallığını bozmayan üretimleri ile ilgili tüketici beklentilerini karşılayan gıda ürünleri için güvenilir bir gıda ürün belgesidir.
Tamamen güvenli, güvenilir ve sağlıklı gıda zinciri oluşturan...

Devamı...

ISQ-NAP3 ISQ-ECOGLOBALLABELS-Eko Etiket Belgesi

EKO ETİKET NEDİR ?
ISQ Eko Etiketleri, Gönüllülük prensiplerine dayalı, tüketicilerin daha yeşil ürün ve hizmetleri ayırt edebilmelerine yardımcı olmak, üretici ve....

Devamı...

Eko Dizayn / Eco Design Ce Etiketleme

ECO DİZAYN NEDİR-KAPSAMI VE GEREKLERİ NELERDİR ?
Ecodesign ve enerji etiketlemesi ile ilgili mevzuat, ürünlerin enerji verimliliğini artırmak için etkili bir araçtır. AB'nin 2020 enerji verimliliği hedefine önemli ölçüde katkıda bulunan, piyasadaki en az gelişmiş ürünleri ...

Devamı...

CE Belgesi

CE NEDİR?
Dünyadaki en büyük ekonomik ve siyasi güç olma iddiasıyla yola çıkan Avrupa Birliği, üye ülkeler itibarıyla teknik standartlar arasında da bir uyum sağlamak amacıyla çeşitli sistemler geliştirmiştir. Bu sistemlerin en...

Devamı...

AZOTEX Belgesi

AZOTEX Standardı Nedir ?
Azotex, tekstil üretiminde, ürünlerle alakalı iş akışlarındaki hammaddelere, ara ürünlere ve nihai ürünlere yönelik, sağlıklı ve güvenli üretim test ve sertifikalandırma gerçekleştirilebilmesi amacı ile hazırlanmış özel...

Devamı...

GLOBALG.A.P. Belgesi

Kontrol Noktaları ve Uygunluk Kriterleri için Entegre Çiftlik Güvencesi sistemidir.
Gıda Sektöründeki riskler ve sıkıntılar globalleşen dünya ticareinde de giderilmesi gereken en önemli unsuru oluşturmatadır...

Devamı...

FSC-CoC Matbaa Etiket Belgesi

FSC – COC Orman Yönetim Belgesi Nedir ?
Global orman ve ormancılık çalışmalarına yön veren FSC Orman Yönetim Konseyi , dünya ormanlarının yönetiminin oluşturulması ve geliştirilmesi için kurulmuş bağımsız yapı bir organizasyondur. 2008 yılından ...

Devamı...

Popüler Hizmetler

doğal gıda belgesi
Doğal Gıda Belgesi

Ürün Belgelendirme

akredite helal belgesi
Akredite Helal Belgesi

Gıda Belgelendirme

iso 9001 kalite belgesi
ISO 9001 Kalite Belgesi

Sistem Belgelendirme

iso 13485:2016 medikal cihazlar belgesi
ISO 13485 Medikal Cihazlar Belgesi

Sistem Belgelendirme

iso 14001:2015 çevre yönetim belgesi
ISO 14001 Çevre Yönetimi Belgesi

Sistem Belgelendirme

ce belgesi
CE Belgesi

Ürün Belgelendirme

iso 50001:2018 enerji yönetimi belgesi
ISO 50001 Enerji Yönetimi Belgesi

Sistem Belgelendirme

kaldırma iletme ekipmanları periyodik kontrolü
Kaldırma İletme Ekipmanları Periyodik Kontrolü

Periyodik Kontroller ve Muayene