Halal Natural (Helal Doğal Etiketi)

NSO-NAP 1 Doğal Ürün Standardı ve OIC/SMIIC 1 Helal Standardı gerekliliklerine ve İslami kural ve yönetmeliklere uygun olarak üretilen doğal tüketim ürünleri ve hizmetler; Üretim, depolama, sunum ve diğer hizmetler dahil olmak üzere tedarik zinciri şartlarına uygun, doğal olmayan, katkı, sentetik bileşen, GDO, gaz, vb. Doğallığı bozan içerikler içermeyen etiket türüne "Helal Doğal Etiketi" denir.

Etiketin Sertifikasyonuna da "Helal Doğal Sertifikası" veya “Helal Doğal Belgesi” adı verilir.

Doğal ürün talebi olan bilinçli tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı ve ürünlere ayırt edici bir özellik katmayı amaçlayan; Uluslararası Doğal Standartlar Örgütü tarafından yayınlanan NSO-NAP 1 Doğal Standardı ve OIC/SMIIC 1 Standartlarının birlikte uygunluğunun arandığı etiket, NSO tarafından dünyada ilk kez 2021 yılında küresel "Helal Doğal" işaretini nitelikli bir etiket türü olarak tanıttı ve taleplere yanıt vermeye başladı.

Helal Doğal Etiketi, gıda ve gıda dışı ürünlerde; Doğal, İslami, güvenilir, güvenli, domuz, alkol ve hastalık yapıcı istenmeyen bileşen içermeyen işareti/logosu ile seçimi kolaylaştırır ve ayırt edici hale getirir.

Etiket ile; Helal olan, doğal bileşenli ve doğal ürünleri tüketmeyi ve kullanmayı tercih eden Müslüman tüketicilerin taleplerinin karşılanması hedefleniyor. Helal Doğal Etiketlemede temel amaç, Doğal Helal ürün arayışı olan Müslüman tüketiciyi doğru bilgilendirmek ve ilgili standartların gerekliliklerine uygun olarak üretilen ürün ve hizmetler için kolay ayırt edici küresel bir işaret sağlamaktır.

Bu etiketleme ve sertifikasyon, Test Odaklı 3. taraf test, kontrol, muayene ve tescil süreci uygulamaları ile gerçekleştirilir. Test odaklı yürütülen bu ürün belgelendirme programı, Akredite ve Lisanslı Laboratuvarlarımız tarafından Domuz DNA, Alkol, Kanserojen vb. ve Doğallık gereksinimi Testleri yapılarak değerlendirilen bir tescil şeklidir.

Hanefi, Şafiî, Malikî ve Hanbeli mezhepleri değerlendirmeleri bu etiketlemenin kriterlerindendir.iso-9001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 9001 Belgesi
Belgelendirme
helal-belgesi-popular-hizmetler
Helal Belgesi Belgelendirme
iso-27001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 27001 Belgesi Belgelendirme
vegan-belgesi-populer-hizmetler
Vegan Belgesi Belgelendirme
dogal-gida-belgesi-populer-hizmetler
Doğal Gıda Belgesi Belgelendirme
iso-22000-belgesi-populer-hizmetler
ISO 22000 Belgesi Belgelendirme
iso-14001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 14001 Belgesi Belgelendirme
Kalitenizi "Tescillemek" ister misiniz ?