Yaşam Zinciri Etiketleri

Yaşam Zinciri Etiketleri

Dünyada yaşayan canlıların özellikle de insan popülasyonunun yaşamını sürdürmesinde; sağlıklı tüketim, güvenli-güvenilir ürün ve rahat bir yaşam için gereksinim duyulan özel işaret veya sembollere " Yaşam Zinciri Etiketleri " denir.

Yaşam Zinciri etiketlemesinde, NSO (Uluslararası Doğal Standartlar Organizasyonu) ürün ve hizmet standartları ile etiketlemeye özel, farklı kriterler ve şemalar kullanılır.

NSO (Uluslararası Doğal Standartlar Organizasyonu) Yaşam Zinciri Etiketleri, Gıda, Kozmetik ve Kimya Sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerin ürün ve hizmetlerine; nitelik ve güven kazandıran özel işaretlerdir.

Yaşam Zinciri Etiket çeşitleri sürekli izlenmekte ve ihtiyaç duyulan etiket disiplini hassas bir şekilde oluşturularak üretici ve tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır.

İklim değişikliği, çevre ve tedarik zinciri sorunları ve bunlara ilaveten 2019 yılı sonu itibarı ile yaşanan Küresel pandemilerin tüketiciler üzerinde oluşturduğu farkındalık ve tercih alışkanlıklarının değişimi ve gelişimi sonucu ürünlerin içerikleri, sağlığa ve güvenliğe uygunluğu, çevre dostu yapısı vb. gibi kaygıların artarak gelişmesine neden oldu.

Tüketiciler satın alacakları ürün ve hizmetlerin, güvenli, güvenilir, çevre dostu, sağlıklı, sürdürülebilir gibi aradıkları özellikleri ürün etiketlerinde bulmayı isterler. Vahşi rekabet, yüksek kazanç hırsı ve kâr odaklı kötü üretim şartlarında güvenilir ürüne ulaşmak, artık ince eleyip sık dokuma ile sağlanabilmektedir. NSO Ürün ve Hizmet Etiketleri, Tüketici ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek, aradığı özelliğe zahmetsizce ulaşabilecek özel işaretler ile Test ve Muayene Odaklı uygunluk değerlendirme sertifikasyonu sağlamaktadır.

Üreticilerin, tüketicinin güvenlik ve güvenilirliğin sağlandığı etiket taleplerini dikkate alarak, çok büyük ve global pazarda avantajlar sağlamaları, yaşam zinciri etiketler ve benzeri etiketlerin ve sertifikasyonların artırılması ve çeşitlendirilmesi ile sağlanabilmektedir.

Etiket Başvurusunda bulunan Üreticiler, bulundukları ülkede tâbi oldukları Etiket Mevzuatları, Kodeks vb. gibi yasal mevzuata uyum sağlamak zorunda olduklarını unutmamalı ve etiket tercihlerinde bu durumu göz önünde bulundurmalıdır. ISQ Sertifikasyon etiket hizmetlerini küresel olarak sunduğu için herhangi bir yasal mevzuata özel sertifikasyon yapmamaktadır. Etiket Sertifikasyonları, üretici ve tüketici talepleri doğrultusunda; NSO Standartları, Kriterleri ve Şemaları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Sektörünüz ne olursa olsun size uygun bir etiket ya da ihtiyaç duyduğunuz bir etiket için ISQ Belgelendirme Uzmanları sizi bekliyor…iso-9001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 9001 Belgesi
Belgelendirme
helal-belgesi-popular-hizmetler
Helal Belgesi Belgelendirme
iso-27001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 27001 Belgesi Belgelendirme
vegan-belgesi-populer-hizmetler
Vegan Belgesi Belgelendirme
dogal-gida-belgesi-populer-hizmetler
Doğal Gıda Belgesi Belgelendirme
iso-22000-belgesi-populer-hizmetler
ISO 22000 Belgesi Belgelendirme
iso-14001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 14001 Belgesi Belgelendirme
Kalitenizi "Tescillemek" ister misiniz ?