Pano Periyodik Kontrolü

Pano Nedir ?

Pano, tesisteki elektriksel komponentlere doğrudan temasın engellenmesi ve komponentlerin bütünlüğü için tasarlanmış yalıtım ara birimidir. Şalter, sigorta, kontaktör, zaman rölesi, kablo, bara vb. tüm elektriksel donanımlar elektrik panoları içerisinde tasarlanır ve komponentlerin yoğunluğuna göre pano ebatları tercih edilir.

Başa Dön


Termal Kontrol Nedir ?

Tasarlanan elektrik panolarının normal çalışma anlarında çektikleri enerji dağılımının ve bağlantı durumlarının ısıl farklılıklarla gözlemlenebilmesidir. Termal kontrol termal kameralar vasıtası ile gerçekleştirilirler ve yüksek ısının söz konusu olduğu komponentlerin, kabloların ya da bağlantıların rahatlıkla görsel olarak gözlemlenebilmesine olanak sağlarlar.

Başa Dön


Pano Periyodik Kontrolü Neye Göre ve Nasıl Yapılır ?

Pano periyodik kontrolü ve muayenesi; TS EN 61439 ve TS EN 61557 serisi standartlarda belirtilen kriter ve gerekliliklere göre yapılmalıdır. Genel gözle kontrolün yanı sıra elektrik pano ve tesisatının kontrolleri, kaçak akım koruma rölelerinin kontrolleri, akım-gerilim kontrolleri, temizlik kontrolleri, göstergelerinin kontrolleri, topraklama ve topraklama sürekliliği kontrolleri de yapılmalıdır.

Müşteri periyodik kontroller öncesi yapılması gereken hazırlıklar ile ilgili olarak İntersistem Teknik Personeli tarafından önceden bilgilendirilir.

Başa Dön


Tesisimizde Ana Dağıtım Panoları Ve Tali Dağıtım Panoları Var. Tamamının Kontrolü Gerekir Mi ?

Tesisteki tüm panoların bakımlarının yapılması, güvenlik seviyelerinin karşılanması gerektiği gibi, ilgili güvenlik gereklerinin karşılanıp karşılanmadığının İntersistem Teknik gibi tarafsız kontrol firmaları tarafından muayene edilmesi ve raporlanması zorunludur. Tesisteki mevcut tüm panoların risk oluşturması mümkün olduğu gibi, kontrol edilmesi de gerekmektedir. İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğince yılda en az bir kez yapılması zorunluluktur.

Başa Dön


Pano Periyodik Kontrolü Sonucu Uygunsuzluk Bulunması Halinde Ne Yapılmalıdır ?

Pano Periyodik Kontrolü ve Muayenesi yapıldıktan sonra uygunsuzluk bulunması halinde en kısa sürede tespit edilen uygunsuz noktaların giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılmalı/yaptırılmalı ve ilgili gereklilikleri karşılayıp karşılamadığı tekrar kontrol ettirilmelidir.

Başa Dön


Pano Periyodik Kontrolü Ücretlendirmesi Neye Göre Yapılır?

İntersistem Teknik personeli tarafından ekipmanın bulunduğu yer, kapasite, adet ve çalışma ortamı göz önünde bulundurularak ücretlendirme yapılır.

Başa Dön


iso-9001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 9001 Belgesi

Sistem Belgelendirme

helal-belgesi-popular-hizmetler
Helal Belgesi

Gıda Belgelendirme

iso-27001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 27001 Belgesi

Sistem Belgelendirme

vegan-belgesi-populer-hizmetler
Vegan Belgesi

Gıda Belgelendirme

dogal-gida-belgesi-populer-hizmetler
Doğal Gıda Belgesi

Gıda Belgelendirme

iso-22000-belgesi-populer-hizmetler
ISO 22000 Belgesi

Gıda Belgelendirme

iso-14001-belgesi-populer-hizmetler
ISO 14001 Belgesi

Sistem Belgelendirme

Kalitenizi "Tescillemek" ister misiniz ?